Το πρόγραμμα των μαθημάτων του Αλληλέγγυου Σχολείου για τη σχολική περίοδο 2016-17, έχει ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ
16.00 – 17.00 Αγγλικά Α Junior
16.00 – 17.30 Β Λυκείου Αρχαία Άγνωστο
16.00 – 18.00 Γ1 Λυκείου Αρχαία Γνωστό
17.00 – 19.00 Γ Λυκείου Αρχές Οικονομικής Θεωρίας
17.30 – 19.00 Β Λυκείου Αρχαία Γνωστό
18.00 – 20.00 Γ2 Λυκείου Αρχαία Γνωστό
19.00 – 20.00 Αγγλικά A Regular
19.00 – 20.30 Αγγλικά D Regular
20.00 – 21.30 Αγγλικά Proficiency (1)
20.30 – 22.00 Αγγλικά Proficiency (4)

ΤΡΙΤΗ
15.00 – 16.00 Γαλλικά Αρχάριοι
15.00 – 17.00 Γ Λυκείου Μαθηματικά Κατεύθυνσης
16.00 – 18.00 Γ1 Λυκείου Αρχαία Άγνωστο
16.30 – 18.00 Αγγλικά Lower (2)
17.00 – 18.30 Γ Λυκείου Χημεία
18.00 – 19.30 Αγγλικά B Regular
18.30 – 20.00 Α Γυμνασίου Ενισχυτική Φιλολογικά
18.30 – 20.00 Γ Λυκείου Ιστορία Κατεύθυνσης
19.30 – 21.00 Αγγλικά C Regular
20.00 – 21.00 Αγγλικά Lower (1)

ΤΕΤΑΡΤΗ
15.00 – 17.00 Α Λυκείου Μαθηματικά
16.00 – 17.30 Β Γυμνασίου Ενισχυτική Φιλολογικά
17.00 – 18.30 Α Γυμνασίου Ενισχυτική Μαθηματικά
17.30 – 19.00 Α Λυκείου Έκθεση
17.00 – 18.30 Αγγλικά Proficiency (3)
18.30 – 20.30 Β Λυκείου Φυσική Κατεύθυνσης
19.00 – 20.30 Αγγλικά Proficiency(2)
19.30 – 21.30 Γ Λυκείου Φυσική Κατεύθυνσης
20.30 – 22.00 Αγγλικά Proficiency (4)

ΠΕΜΠΤΗ
15.00 – 17.00 Γ Λυκείου Μαθηματικά Κατεύθυνσης
16.00 – 17.00 Αγγλικά A Junior
16.00 – 18.00 Γ2 Λυκείου Αρχαία Άγνωστο
17.00 – 18.00 Αγγλικά A Regular
17.00 – 18.00 Β Λυκείου Χημεία
18.00 – 19.30 Αγγλικά B Regular
18.00 – 19.30 Β Λυκείου Μαθηματικά Κατεύθυνσης
18.30 – 20.00 Αγγλικά D Regular
19.30 – 21.00 Β Λυκείου Μαθηματικά Γενικής
19.30 – 21.00 Αγγλικά C Regular
20.00 – 21.30 Αγγλικά Lower (2)
21.00 – 22.30 Ισπανικά Ενηλίκων (1)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
15.00 – 16.00 Γαλλικά Αρχαρίων
15.00 – 16.00 Γερμανικά Προκαταρκτική
16.00 – 17.00 Γερμανικά Β Κανονική
16.00 – 18.00 Β Λυκείου Έκθεση
16.00 – 18.00 Γαλλικά Ενηλίκων Αρχαρίων
17.30 – 19.00 Γ Γυμνασίου Ενισχυτική Μαθηματικά
18.00 – 20.00 Γ Λυκείου Έκθεση
19.00 – 20.30 Αγγλικά Proficiency (2)
19.00 – 20.30 Α Λυκείου Φυσική
20.00 – 21.30 Ισπανικά Ενηλίκων (2)
20.00 – 22.00 Γ Λυκείου ΑΕΠΠ
20.30 – 22.00 Αγγλικά Proficiency (4)

ΣΑΒΒΑΤΟ
12.30 – 14.00 Αγγλικά Proficiency (3)
12.30 – 14.00 Γερμανικά Β1 Επίπεδο
12.30 – 14.00 Β Γυμνασίου Ενισχυτική Μαθηματικά
14.00 – 16.00 Α Λυκείου Αρχαία
14.00 – 16.00 Αγγλικά Lower (1)
16.30 – 18.00 Γ Γυμνασίου Ενισχυτική Φιλολογικά
18.00 – 19.30 Γ Λυκείου Λατινικά